Nazywam się Antoni Czyżyk, jestem menedżerem kultury. Od lat związany jestem z elbląską kulturą - początkowo jako instruktor i jeden z założycieli Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar", aktualnie jako dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".

Jestem też międzynarodowym sędzią tanecznym i trenerem elbląskiej Formacji Standardowej „Lotos-Jantar", obecnych mistrzów kraju, mających na swoim koncie tytuł Mistrzów Świata. Całe moje życie to działanie i ciężka praca. Dzięki pasji i wytrwałości udało mi się zrobić wiele dla polskiego ruchu tanecznego - teraz chcę zrobić więcej dla mojego miasta. W 1986 roku zostałem absolwentem Politechniki Gdańskiej. Wcześniej ukończyłem organizowany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki - Centralny Ośrodek Metodyki i Upowszechniania Kultury kurs kwalifikacyjny II stopnia z dziedziny tańca. Z tańcem związałem swoje życie. Moja żona, Ewa jest również instruktorem tańca i pedagogiem. Poznaliśmy się w Zespole Tańca Ludowego „Ziemia Elbląska". W zasadzie całe moje życie związane jest z ziemią elbląską i tańcem - także moje dzieci: Piotr, Kasia i Mateusz są tancerzami.

Moje życie to także działalność związana pracą na stanowisku najpierw zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, a obecnie dyrektora zarządzającego tą placówką, funkcjonującą dziś jako Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". Dlatego sukcesywnie uzupełniałem moje wykształcenie o studia w zakresie prawno-menadżerskim. Wciąż też podwyższałem swoje umiejętności związane z nauczaniem - ukończyłem więc studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego oraz odbyłem kurs dla nauczycieli.

Wolny czas lubię spędzać w sposób aktywny, po prostu nie lubię bezczynności. Kiedyś byłem zawodnikiem siatkówki, więc do dziś w wolnych chwilach lubię uprawiać ten sport; lubię też piłkę ręczną i kibicuję elbląskim drużynom. Muszę przyznać, że zawodowe obowiązki często zajmują mi większą część dnia, odciągając od rodziny. Jednak to ona jest dla mnie najważniejsza. Niezwykłą wagę przywiązujemy do wspólnych posiłków. To czas, kiedy jesteśmy razem, możemy spokojnie porozmawiać.